Przypominamy, że władze miejskie w Toruniu nakazują odśnieżanie wszystkich terenów, także tych na terenach prywatnych.
Obowiązki te wynikają m.in. z Ustawy Miejskiej oraz Uchwały Miejskiej Torunia. Rezolucje te dotyczą wszystkich właścicieli, użytkowników i zarządców nieruchomości, a także inne podmioty władające nieruchomościami zobowiązani są do utrzymania czystości i porządku na chodnikach położonych wzdłuż nieruchomości.
Do obowiązków związanych z usuwaniem śniegu i lodu może należeć usuwanie śniegu, lodu i błota oraz innych zanieczyszczeń. Śnieg można spiętrzać na krawędzi chodnika lub w pasie zieleni wzdłuż ulicy, co nie będzie utrudniać ruchu pieszego. Ludzie nie chcą, aby ich ulice powodowały wypadki i zniszczenia, ani nie chcą chodzić po brukowanych chodnikach przez cały rok. Ten problem jest spowodowany brakiem szorstkich materiałów na ulicy, a także chemikaliów. Rozwiązania takie jak piasek mogą być stosowane bez szkody dla zdrowia i życia innych osób korzystających z ulic. Wilgoć przenikająca do budynku może powodować problemy, jeśli pozostanie na dachu i/lub gzymsie. Może powodować uszkodzenia dachówek oraz zamarzanie i gnicie podłoża. Prowadzi to między innymi do problemów, takich jak sople lodu, nawisy śnieżne, wybrzuszenia i kurczenie się podłoża.
Strażnicy miejscy są znani z tego, że nakładają grzywny na ludzi, którzy nie wywiązują się ze swoich obowiązków lub składają wniosek o ukaranie kogoś do sądu. Możesz być uprawniony do odszkodowania, jeśli ktoś spowodował uszczerbek na twoim zdrowiu, nie usuwając śniegu z chodnika.
***
Źródłó: torun.pl